English
چهارشنبه 12 فروردين 1394

برگ زیتون کاسیان

 

 برگ زیتون کاسیان

 

مردم منطقه مدیترانه کمتر از مردم سایر مناطق دنیا به بیماریهای قلبی و عروقی مبتلا می شوند. یکی از دلایل آن را مصرف فراورده های مختلف زیتون می دانند. قسمت های مورد استفاده زیتون ، روغن، میوه و برگ آن است. از بین این قسمت ها، برگ زیتون دارای خواص مفید بیشتری است زیرا در هنگام تهیه ، مواد موثره آن کمتر آسیب می بینند از طرفی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

در قرآن کریم از درخت زیتون بنام شجره مبارکه یاد شده است. امروزه مشخص شده که زیتون دارای خواص مفیدی برای سلامت است:

1- حفظ سلامت قلب عروق: برگ زیتون باعث کاهش فشار خون و قند خون شده و بعلت داشتن اثرات آنتی اکسیدان قوی مانع تبدیل کلسترول به شکل مضر آن میشود. علاوه بر این مدر بوده و مانع تجمع پلاکتی می شود.  برای رسیدن به این هدف لازم است که برگ زیتون بطور  مداوم مصرف شود.

2- برگ زیتون علاوه بر اینکه تقویت کننده سیستم ایمنی است دارای اثرات ضد باکتری و ضد ویروسی قوی بوده و در عفونت های باکتریایی  ریوی، ادراری تناسلی و عفونت های ویروسی مثل سرماخوردگی ، آنفلوانزا، تبخال و زونا هم کاربرد دارد.

نحوه استفاده: برای حفظ سلامت قلب و عروق می توانید آن را به دو صورت استفاده کنید: الف- روزی دو بار همانند چای آن را دم کرده و میل نمایید. ب- روزی یک بار بمیزان  یک قاشق غذا خوری از ان را به سالاد اضافه و میل کنید. برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با عفونت ها ، روزی سه بار و هر بار یک قاشق غذا خوری از آن را دم کرده و مصرف نمایید.

برای بر طرف کردن طعم تلخ ان می توانید از یک شیرین کننده یا طعم دهنده مناسب مانند نعناع استفاده نمایید.

مصرف در بارداری و شیردهی : اطلاعات کافی وجود ندارد .

هشدار: افراد دیابتی که از سایر داروهای ضد دیابت استفاده می کنند با پزشک خود مشاوره نمایند زیرا برگ زیتون باعث کاهش قند خون می شود.  

بسته بندی: تی بگ  برگ زیتون در بسته های 20 عددی  تهیه شده است.

 

محصولی از شرکت دانا کاسیان لرستان

www.danakasian.com

آدرس: خرم آباد- شهرک صنعتی شماره 2

تلفن:4230691-0661

E mail: danakasian@gmail.com